Napsali o nás

Plzeňský deník

Areál obchodního domu Centrum Doubravka se kolemjdoucím mění před očima.
Plzeňský deník, 13.6.2013
Areál obchodního domu Centrum Doubravka se kolemjdoucím mění před očima. Od září by se měl dům, který loni oslavil 40 let své existence, plně otevřít v novém. „Prostor bude celý uzavřený, vytápěný, 24 hodin denně zde bude fungovat ostraha,“ vyjmenovává vedoucí referátu marketingu Západočeského konzumního družstva Julie Brožová některé novinky, díky nimž by se obchodní centrum svou úrovní mělo vyrovnat moderním obchodním centrům.
V důsledku toho vzroste nájemné subjektům, které zde sídlí. To udělalo do značné míry čáru přes rozpočet především neziskovým organizacím jako je Divadlo Pluto nebo Knihovna města Plzně (KMP).
„Nájemné nám od září výrazně stoupne,“ říká principálka divadla Jindřiška Kikinčuková s tím, že po jednání se zástupci družstva byla částka snížena. „Přestože se mám majitel objektu takto snaží vyjít vstříc, je pro nás tato cena stále příliš vysoká,“ říká Kikinčuková, podle níž by byla únosná suma ještě o pět tisíc korun nižší. „I tak ale divadlo bude mít co dělat, aby náklady ustálo,“ říká Kikinčuková. Už před časem divadlo na svém webu zveřejnilo zprávu, v níž vyzývá fanoušky divadla, aby na jeho chod přispěli. „Moc chci poděkovat všem, kteří poslali jakoukoliv částku. Většinou to byli neznámí lidé,“ říká Kikinčuková s tím, že všechny dárce pozve na slavnostní zahájení nové sezony, které je naplánované na 16. září. Tedy pokud se začne hrát. „Vysoký nájem pro nás znamená fatální důsledky. Máme výpravu pro dvacet inscenací, připravené tři premiéry. Nechtěli bychom se s tím vším stěhovat jinam,“ říká Kikinčuková.
Brožová naopak oponuje tím, že Pluto má stanovený individuální nájem, který je hluboko pod hranicí toho komerčního. „Divadlo bychom v prostorách rádi udrželi, ale dosud jsme jeho chod v podstatě nájemným dotovali, a to si jako komerční subjekt nemůžeme v současné těžké době dovolit,“ říká Brožová.
Na individuálním nájmu se konzumní družstvo dohodlo také s Knihovnou města Plzně, která má v budově svou pobočku. I v tomto případě došlo k navýšení ceny. „To pro nás znamená významný a nepředvídaný zásah do rozpočtu knihovny,“ říká ředitelka KMP Helena Šlesingerová, která připomíná, že doubravecká pobočka je jedinou, která sídlí v soukromém objektu. Přestěhování jinam by mělo smysl pouze v případě, že by se jednalo o majetek města.
Náklady oběma subjektům zvednou také náklady na společně služby jako je ostraha, likvidace odpadu, úklid společných prostor, údržba zeleně či správa parkovacích míst. Zvýšené nájemné nebo požadavek provozu 7 dní v týdnu z areálu vyhnalo i několik obchodníků. Jiní v rekonstruovaných prostorách vidí pro své obchody nový potenciál.
Pronajata je aktuálně zhruba polovina prostor. K dispozici zde bude například papírnictví, dětská obuv, lékárna či bytové doplňky. „Nabídku bychom ještě chtěli doplnit o prodejce textilu, sportovních potřeb, hraček či o služby,“ uvádí Brožová s tím, že lidé mají zájem především o služby, uvítali by i menší české obchody.

Plzeňský deník

Centrum Doubravka hlásí zásadní proměnu

iDNES

Podívejte se, jak se promění jeden z nejstarších obchoďáků v Plzni

Plzeňský rozhled 16.12.2013

Plzeňský rozhled

Plzeňský rozhled 16.12.2013

Plzeňský deník 17.1.2014

Plzeňský deník

Plzeňský deník 17.1.2014

5+2 24.1.2014

5+2

5+2 24.1.2014

Chcete zasílat novinky na e-mail?

Chcete zasílat novinky na e-mail?

Přehledová mapa CENTRUM DOUBRAVKA

Přehledová mapa centra

Anketa

Jaké byste přivítali obchody v Centru Doubravka, které vám tam dnes v chybí?

Napište nám

Děkujeme za odpověď, budeme se snažit vyhledávat takové nájemce, o které stojíte.